Zpět Kde se skrývá Zádrhel?

Kde se skrývá Zádrhel?

20. 06. 2022
Mgr. Irma Fendrichová

16. června se prvňáčci a druháčci vypravili do Muzea Čtyřlístku v Doksech. V expozici se děti dozvěděly informace o panu Jaroslavu Němečkovi, autorovi komiksu pro děti Čtyřlístek. Paní původkyně žáčky seznámila s postavami a místopisnými názvy v časopise, které mají souvislost s obcí. Autor má k tomuto kraji vřelý vztah, neboť zde vlastní chalupu.

Dále žáci obdrželi informaci, kdo je zloun Zádrhel a jak škodí postavám v Čtyřlístku. Přiblížila dětem, co mají udělat proto, aby jej našli.

Poté probíhala výtvarná dílna, na ní děti vybarvovaly na připravené tašky motivy z časopisu. Tašky si odvezly na památku domů.

V malém obchůdku si zakoupily upomínkové předměty.

Po skončení prohlídky se všichni vypravili na tříkilometrovou trasu po městě hledat indicie k nalezení

zlouna Zádrhela. Cesta vedla pěknými místy, hledání se zdařilo a překvapivě skončilo opět na zámku.

Zádrhel se totiž skrýval ve věži!

Před odjezdem domů žáky čekalo osvěžení v podobě zmrzliny.

Školní výlet se vydařil, počasí i chování žáků bylo ukázkové. Autodoprava pana Petříka také nezklamala.