Pomáháme!

31. 10. 2021
Mgr. Milena Jachková

Žáci 3. třídy pomáhali dětem ZŠ Hrušky na Moravě, které postihlo zničující tornádo. Rozhodnutí pomáhat bylo spontánní. Děti to tak upřímně cítily, protože jim bylo líto těch, kterým tornádo zničilo školu. Rozhodli jsme se tak, že na ně budeme myslet, až si půjdeme kupovat vybavení do školy spolu s rodiči.

Koupíme také něco pro děti v Hruškách, to byl náš nápad. Někdo koupil tužky, barvy, pravítko, sešity, pera, prostě to, co kdo chtěl a uznal s rodiči za vhodné. „Jedno mně a jedno pro kamaráda,“ tak znělo naše heslo. Dárků se sešlo hodně, a proto poděkování patří rodičům za podporu. Vše jsem zabalila a odeslala v září do Hrušek.

Měli jsme příjemný pocit a doufali jsme, že snad někomu alespoň trochu pomůžeme ve velmi těžké situaci. Jakou jsme měli radost, když nám druhý týden v říjnu přišly dopisy a obrázky od dětí z Hrušek. Psaly, že jsme je potěšili. A tak to má být! Pomáhat a dělat druhým radost!

Do sbírky pro děti z Hrušek se zapojili i zaměstnanci a rodiče žáků z ostatních tříd. Všem moc děkujeme!!!