RAIN MAN

16. 03. 2023
Mgr. Petra Holajová

Ve středu 15. 3. 2023 navštívili žáci 8. a 9. ročníku spolu s několika dívkami z nižších tříd Divadlo Na Fidlovačce, aby zhlédli veřejnou generálku představení Rain Man.

Jedná se o adaptaci známého amerického filmu v titulní roli s Dustinem Hoffmanem a v další hlavní roli s Tomem Cruisem. V divadelní hře se těchto rolí zhostili Matouš Ruml jako Raimond, muž s poruchou autistického spektra, a Martin Písařík jako jeho bratr Charlie. Nutno podotknout, že se rolí zhostili vynikajícím způsobem, zvláště Matouš Ruml byl velice přesvědčivý. Klobouk dolů před jeho výkonem.

Všem se nám představení moc líbilo, děti byly spokojené a jen nás trochu mrzelo, že jsme hercům nemohli pořádně poděkovat prostřednictvím dlouhého potlesku, který by si jistě zasloužili. Prý se to při veřejné generálce nedělá. ŠKODA!