Zpět Soutěžní den ve Spolaně

Soutěžní den ve Spolaně

19. 04. 2023
Mgr. Petra Holajová

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 navštívil 8. ročník naší školy SOŠ a SOU Neratovice, aby se vybraní žáci třídy zúčastnili soutěžního klání v nejrůznějších disciplínách a poměřili svoje schopnosti s dětmi ze všetatské ZŠ.

Obě školy utvořily dvě tříčlenná družstva. Ta se utkala ve strkání Škody Fabia, ve slalomu se skladovým vozíkem, v házení kroužku na cíl.

Protože nás zradilo počasí a začalo pršet, museli jsme se všichni přesunout do haly. Uvnitř soutěžící ještě čekalo poznávání dopravních značek, slalom s RC modelem a nakonec sundávání kola z auta.

Po skončení soutěží došlo i na malé občerstvení a potom již následovalo vyhodnocení celé akce a předání diplomů a cen.

Navíc jsme se i něco málo dozvěděli o tamním učilišti a SŠ a prohlédli si haly, kde učni vykonávají praktický výcvik.

Žáci si dopoledne užili. Buď soutěžili, nebo fandili svým spolužákům. A někteří se možná dokonce inspirovali při výběru svého budoucího povolání.