Zpět Adaptační kurz druhého stupně 2023

Adaptační kurz druhého stupně 2023

09. 10. 2023
Mgr. Petra Holajová

Ve dnech 12. až 15. září se uskutečnil adaptační pobyt druhého stupně naší školy. Stejně jako loni jsme zavítali do Krkonoš na Dvorskou boudu.

Tentokrát nám přálo počasí. Stále bylo slunečno a poměrně teplo, a tak jsme si dostatečně užili čerstvého horského vzduchu a děti i spousty her. Ve středu soutěžily pod vedením animátorů a animátorek, kromě deváté třídy, která pro ostatní děti připravovala stezku odvahy. Ta prověřila jejich odvahu, protože se na ni všichni vydali až po setmění. Ve čtvrtek dopoledne připravili animátoři pro děti další zábavu, které se již zúčastnili i deváťáci. Čtvrteční odpoledne bylo v režii třídních učitelek a pana učitele Hokeše, který dětem uspořádal turnaj v různých disciplínách. Navíc jeden večer proběhl karneval v maskách, kdy zvítězili chlapci převlečení za potápěče. Další večer Dvorskou boudu navštívil člen horské služby, který nám všem povyprávěl o nástrahách na horách, o tom, jak bychom měli být vybavení, a něco málo pověděl o první pomoci.

Děti i my dospělí jsme si dny na horách užili a v pátek se nám ani moc nechtělo domů.

Video-prezentaci z adaptačního kurzu naleznete ZDE.