Zpět Národní muzeum s 9. tř.

Národní muzeum s 9. tř.

18. 12. 2023
Mgr. Petra Holajová

V pátek 24. 11. 2023 v rámci projektového dne 2. stupně naší školy navštívila 9. třída Národní muzeum v Praze.

Nejprve jsme zavítali do historické budovy Národního muzea, kde jsme si prohlédli pantheon a poté několik stálých expozic, jako např. Sály minerálů, Okna do pravěku, Zázraky evoluce. Vystoupali jsme také do kupole, odkud byl nádherný výhled na Prahu. Poté jsme se přesunuli spojovací chodbou, kde byly na stěnách promítány výjevy ze 17. listopadu 1989, do Nové budovy Národního muzea. Zde jsme nejprve zhlédli výstavu, jak se oblékaly naše první dámy, a potom jsme si prohlédli expozici Dějiny 20. století, kde se děti seznámily s tím, jak se žilo dříve.

Dopoledne jsme si všichni užili a zbyl i čas na dětmi oblíbenou návštěvu KFC či McDonald’s.

V muzeu jsme se dozvěděli spoustu nových informací a zhlédli jsme velmi zajímavé exponáty. Den byl pro všechny přínosem a určitě se již těšíme na nějaký další výlet