Zpět Návštěva divadla 19.10. 2023

Návštěva divadla 19.10. 2023

19. 10. 2023
Mgr. Petra Holajová

Ve čtvrtek 19. 10. 2023 navštívili žáci 8. A, 8. B a 9. třídy spolu s několika žáky ze 7. třídy divadelní představení „Podivný případ se psem“ v neratovickém Společenském domě.

Předlohou ke hře byl román Marka Haddona, který byl v roce 2003 zvolen knihou roku, a po celém světě se ho prodalo již přes 2 miliony výtisků.

Hlavní postavou je patnáctiletý autistický chlapec Christopher, který je nadaným matematikem, ale v běžném životě naráží na nepochopení, je ztracený, k cizím lidem nedůvěřivý.

Příběh začíná objevením zabitého psa a z jeho zabití je obviněn právě tento chlapec. Ten tvrdí, že to neudělal, a sám začne hledat viníka. Během vyšetřování vyjde najevo spousta věcí z Christopherova života, které jeho život obrátí vzhůru nohama, a dozvíme se i to, po čem mladík pátral a sice, kdo psa zabil.

Představení odehráli herci Divadla A. Dvořáka v Příbrami. Jejich výkony byly velice působivé, zvláště představitele hlavní role.

Všem se nám hra velice líbila nejen kvůli příběhu, ale i kvůli zamyšlení se nad životem autistů a jejich blízkých.