Zpět Technologická gramotnost

Technologická gramotnost

07. 12. 2023
Mgr. Kateřina Najmanová

V listopadu proběhla na druhém stupni přednáška na téma technologická gramotnost. Lektor představil žákům technologie, které hýbou světem. Mluvil o elektromobilitě, umělé inteligenci, 5G technologii a kyberbezpečnosti. Žáky přednáška velmi zaujala, cituji jejich hodnocení:

" Bylo to zábavné ale zároveň jsme se něco nového naučili a měli jsme volnost se ptát nebo odpovídat. Celkově se mi to moc líbilo."
" Bylo to super, moc se mi to líbilo. Příště bych chtěla, aby tam byla nějaká přestávka a třeba dva nebo více kahootů a nebo aby jsme dělali nějaké hry nebo aktivity. Jinak to bylo výborné."
" Dneska jsme měli přednášku o technologické gramotnosti, dozvěděla jsem se hodně věcí ,nejvíce mě zaujala elektrické auta a umělá inteligence, přednášející byl velice hodný a příjemný . Přednáška byla velice obsáhlá a bylo to zábavné. Moc mě to bavilo. "